کلنگ احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان به زمین زده شد
کلنگ احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان به زمین زده شد

در مراسمی با حضور پرویز فتاح و سید مرتضی بختیاری روسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی (ره) کلنگ احداث همزمان ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان در ۶۲ منطقه کشور به صورت نمادین در روستای مرزی آزادلوی شهرستان گرمی در استان اردبیل به زمین زده شد.

به گزارش اسکان ایران، طبق تفاهم‌نامه سال ۹۹ میان بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی ۱۰ هزار واحد مسکونی در مدت ۱۸ ماه برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ساخته می شود.

براساس توافق حاصله بنیاد مستضعفان تا سقف ۵۰ میلیون تومان و کمیته امداد امام خمینی تا سقف ۴۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای هر واحد مسکونی اختصاص می دهند و مابقی هزینه ها نیز از محل وام قرض الحسنه تامین خواهد شد .

با توجه به این توافق ۵۵ درصد اعتبار ساخت واحدهای مسکونی توسط بنیاد مستضعفان و مابقی از طریق کمیته امداد امام خمینی  تامین می شود . اولویت ساخت در این ۱۰ هزار پروژه خانوارهای ۳ نفر به بالا و روستانشینان است.

رئیس بنیاد مستضعفان امروز در حاشیه کلنگ زنی گفت: زمین مورد نیاز برای احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی شناسایی شده و احداث آنها از امروز آغاز شد که از این تعداد ۳۶۲ واحد در مناطق محروم مختص مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان‌های گرمی ، انگوت ، کوثر ، خلخال در استان اردبیل است.

وی گفت : بنیاد متعهد است برای هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز تسهیلات مورد نیاز را پرداخت کند . کمیته امداد به عنوان مجری طرح سایر کم و کاستی‌ها را برطرف خواهد کرد تا این واحدها به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد اهدا شود.

فتاح تصریح کرد: بنیاد علاوه بر پرداخت پنج هزار میلیارد ریال، سیمان موردنیاز برای احداث این تعداد واحد مسکونی را بطور رایگان تامین خواهد کرد.