احداث بیش از ۸۲ هزار متر مربع چمن مصنوعی در ۹ استان کشور
احداث بیش از ۸۲ هزار متر مربع چمن مصنوعی در ۹ استان کشور

مسئول امور مناطق شرکت اسکان ایران، از احداث ۸۲ هزار و ۱۲۸ متر مربع چمن مصنوعی با بیش از ۱۷۱ میلیارد ریال اعتبار در مناطق محروم ۹ استان کشور خبر داد .

 

رضا داودپور در گفت وگو با اسکان ایران اظهار داشت:‌ از تیرماه سال گذشته تاکنون با هدف محرومیت زدایی و همزمان استعدادیابی جوانان علاقه مند در رشته فوتبال، چمن مصنوعی در ۹ استان کرمان، کهگیلویه و بویراحمد،خراسان رضوی و جنوبی ، سیستان و بلوچستان ، اصفهان، یزد و خوزستان نصب و به بهره برداری رسید .

 

 

پروژه اول در ۴ استان 

وی گفت : در پروژه نخست که با هدف تهیه ، حمل و اجرای عمیات نصب چمن مصنوعی در تیرماه سال ۹۹ آغاز شد. در مجموع ۲۸ هزار و ۸۲۴ متر مربع چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر۵۳ میلیارد ریال نصب شد.

داودپور اظهار داشت: در این فاز ، چمن مصنوعی در استان کرمان و مکان هایی چون ورزشگاه شهید تفضلی، چاه دادخدا، مزرعه شهید بهشتی، چراغ آباد، شومهری، آزادشهر، گنج آباد، بندبری ۲، برجک حسن ، سرخ قلعه در شهرک صاحب الزمان ، چاه رضا ، این استان نصب شد.

وی تصریح کرد:‌ همچنین نصب ۲۰۰۶ متر جمع مصنوعی در روستاهای قیام و لنده استان کهگیلویه و بویر احمد و نصب ۱۱۹۰ متر مربع چمن مصنوعی در نوق شهر رشتخوار در استان خراسان رضوی و نصب ۱۰۰۴۱ متر مربع چمن مصنوعی در زهک ، تلنگ- شارک – کهن بالا و بگ در قصرقند استان سیستان وبلوچستان از جمله اقدامات صورت گرفته در فاز نخست است .

اجرای فاز اول در ۸ استان
فاز دوم نصب چمن های مصنوعی در سال ۹۹ و سه ماه بعد از فاز نخست کلید خورد، داودپور دراین باره می گوید : این فاز نیز با هدف تهیه، حمل و اجرای عملیات نصب چمن مصنوعی و یکم فروردین ماه همان سال آغاز شد .

وی مجموع متراژ نصب شده در فاز دوم را ۵۳ هزار و ۳۰۴ متر مربع عنوان کرد و افزود: مبلغ اعتبار تخصیص یافته به این پروژه را بیش از ۱۱۷ میلیارد ریال است .

 

 

به گفته داودپور، فاز دوم در استان های کردستان، خراسان جنوبی، کرمان ، اصفهان ، کهگیلویه و بویراحمد یزد ، سیستان و بلوچستان و خوزستان اجرا شده است.

مسئول امور مناطق شرکت اسکان ایران، از نصب ۴۱۷۰ متر مربع چمن مصنوعی در روستای بیساران ، هزارخانی ، (قلعه جی ) نوین ، دگاگا، زمین بوریدر در استان کردستان خبر داد و گفت : در ۱۳ منطقه درمیان در خراسان جنوبی نیز در مجموع ۱۲ هزار و ۳۷۵ متر مربع چمن مصنوعی نصب شده است .

شهرطبس ، نوغاب ، گزیک ، محله آسیابان قهستان ، محله درخش قهستان ، کوشکک ، دستگرد، زمین های اسدیه ، آنیک ، تخته جان،درمیان، منصورآباد و براندود از جمله نقاطی است که چمن مصنوعی در خراسان جنوبی نصب شده است .

 

وی ادامه داد: با وجودی که چند منطقه استان کرمان در فاز نخست دارای زمین چمن مصنوعی شد اما در فاز دوم نیز ۱۹ هزار و ۱۷۵ مترمربع  از زمین های بافت، ارزوییه و رابر استان کرمان چمن مصنوعی نصب شد.
کهک اسفیج ، اسلام آباد ، کشکوئیه ، باغرآهوئیه بزنجان ، ترنگ ، دیخوییه خبر ، مغوییه ،در بافت کرمان ، معدن آبدشت ، گچین سوغان ، علی آباد شمشیر بر، ابراهیم آباد، حیدرآباد ، ده سرد، محمدآباد در ارزوییه کرمان و کهنوج ، جواران ، اسکر ، ننیز علیا ، سیه بنوئیه و هلیل رود در رابر کرمان مربوط به فاز دو است.

 

همچنین نصب ۸ هزار و ۴۴۳ مترمربع چمن مصنوعی در هرند اصفهان ، ۲۱۲۴ متر مربع در لنده  و دیشموک استان کهگیلویه و بویراحمد، یک هزار ۸۹۳ متر مربع در جلگه – ببروییه و آسفیج بهاباد  ، یک هزار و ۸۷۱ مترمربع چمن مصنوعی در قصرقند و شدیک در قصر قند سیستان و بلوچستان و نصب ۳ هزار و ۲۵۳ متر مربع چمن مصنوعی در ولایت ، جفال و عبودی در شادگان استان خوزستان از جمله اقدامات انجام شده در فاز دو است .