بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه بیمارستان “علوی” آبادان
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه بیمارستان “علوی” آبادان

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از فرودگاه  آیت‌الله جمی آبادان وارد استان خوزستان شد و در ابتدای سفر خود آخرین وضعیت احداث بیمارستان ۲۴۲ تخت‌خوابی علوی شهرستان آبادان را بررسی کرد.

بخش‌های جدید بیمارستان علوی آبادان با ۹۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است و تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

بیمارستان علوی آبادان در قالب یک طرح ۲۴۲ تختخوابی، با مساحتی بالغ بر ۲۳،۵۶۸متر مربع، در زمینی به مساحت ۱۵هزار متر مربع، در پنج طبقه و هفت بلوک ساختمانی ساخته شده و در حال حاضر ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

همه هزینه های ساخت بنای بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و در قالب اعتبارات بنیاد علوی تامین شده است و با احداث این بیمارستان سرانه تخت بیمارستانی در منطقه جنوب خوزستان ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای احداث این بیمارستان مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است و پس از اتمام عملیات ساخت آن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی آبادان و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار می دهد تا سطح خدمات رسانی به مردم منطقه که نقش موثر و ویژه‌ای در دوره های مختلف تاریخ به ویژه در جنگ تحمیلی داشته اند و رشادتها و ایثارهای ماندگاری را در راه اسلام و ایران به منصه ظهور گذاشته اند، ارتقای چشمگیری داشته باشد.

یمارستان علوی آبادان مطابق با آخرین استانداردهای برنامه ریزی و طراحی بیمارستان ایمن ساخته شده و تلاش شده از کانسپت طراحی معماری بومی ایران و مصالح ساختمانی منطبق با شرایط اقلیمی منطقه برخوردار باشد.
برای کنترل ساختمان برابر حوادث طبیعی مانند زلزله بلوکها از یکدیگر جدا سازی شده و با زون بندی کامل فضاهای تمیز و کثیف، کنترل عفونت در کلیه فضاهای درمانی در اولویت طراحی قرار گرفته است.
اجرای سیستم اطفاء حریق خود بارنده، اجرای سیستم دیوارهای ماژولار اتاق های عمل، به کارگیری سیستم هوشمند عملیات درمانی و اتاق عمل، پیاده سازی مکانیزم تهویه لامینور، از دیگر ویژگی‌های این بیمارستان است.
احداث این بیمارستان برای ۸۰۰ نفر شغل مستقیم در حوزه درمان و خدمات پشتیبانی مرتبط با آن ایجاد خواهد نمود.
همچنین در دوره ساخت تعداد زیادی از نیروهای بومی در عملیات اجرایی آن مشغول به فعالیت بوده اند که به مدت بیش از چهار سال و به طور متوسط روزانه ۲۵۰ نفر در کارگاه ساختمانی مشغول به فعالیت های مختلف عمرانی بوده‌اند.
بیمارستان علوی آبادان دارای بخش‌های مختلف بستری اعم از جراحی تخصصی ،روانپزشکی، داخلی، آی سی یو، سی سی یو، عفونی، ریه و گوارش بوده و پذیرای مراجعین برای تخصصهای مختلف اورولوژی، ارتوپدی، چشم، نفرولوژی، نروسرجری، زنان، غدد و متابولیسم، روماتولوژی و مانند آن می باشد
همچنین این بیمارستان دارای بخش اورژانس، ۲۴ تخت دیالیز و ۸ تخت اتاق عمل است.
از سایر امکانات این بیمارستان می‌توان به داروخانه، کلینیک تخصصی، استریل مرکزی، آمفی تئاتر، کلاس های آموزشی، بخش اداری نمازخانه و بخش ویژه برای تاسیسات که مجهز به آخرین تکنولوژی‌های تاسیساتی بیمارستانی است و امکان فعالیت در زمان بحران را داراست، اشاره کرد.

تصاویر
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه بیمارستان “علوی” آبادان
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه بیمارستان “علوی” آبادان
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه بیمارستان “علوی” آبادان
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه بیمارستان “علوی” آبادان